23 Ekim 2014 Perşembe

Primer/Baz Incelemeleri vol. 2 - Benefit The POREfessional

Mevcut olarak kullandığım ve kullanmaktan da bıkmayacak gibi göründüğüm makyaj bazım Benefit The Porefessional makyaj bazı.

Öncelikle Benefit'in çoğu ürününü severek kullanıyorum, sanırım cildime hafif gelmesi, kalıcılığı ve yüzüme yakışmasıyla en çok kullandığım Benefit'in ürünleri olabilir. Şöyle ki, her makyaj ürünün her cilde yakışmadığını düşünenlerdenim. Aynı koşullar altında birebir aynı olarak kategorize edilen iki cilde aynı ürün aynı kişiler tarafından uygulansa bile farklılık olacağını düşünüyorum. Ben Benefit'in cildime bu açıdan iyi geldiğini düşünenlerdenim.

Gelelim incelememize;

1. Ambalaj
Öncelikle Benefit ürünlerinin hepsinde dikkat çeken o albenili ambalajlardan birine sahip:) Ambalaj tasarımları, vermek istenilen düşünceyi bilinçaltına gişleyen çizimleri ile Benefit bu konuda gerçekten iyi. Bu ambalajlama işinde iyi olan diğer bir marka ise The Balm olabilir sanırım. Sonuç olarak yandaki resimde görebileceğiniz bir kutuyla geliyor Benefit POREfessional baz.

2. Cilt tipi
Cilt tipi ayrımı yok, ister karma yağlı bir cilde isterseniz normal ya da kuru bir cilde sahip olun bu bazı uygulamanızda herhangi bir sorun çıkmıyor.

3. Yapısı:
Yapısı ten rengi görünümünde olmasına rağmen uygulama yaptığınız bir renk vermiyor bu yüzden koyu tenli ya da açık tenli aynı ürünü kullanabiliyor. Ayrıca kadifemsi bir his uyandırıyor. Bunun yanında en önemli özelliği bence ince olması, uyguladıktan sonra cildinizde herhangi bir ağırlık yapmıyor.

4. Yararları:
Benefit'in bu ürünündeki asl amaç gözenekelri kapatması. gözeneklerinden şikayetçi olanarın denemesini öneriririm.  Makyaj bazı olarak kullanılmasının yanı sıra gözeneklere ayrıca da uygulanabiliyor, başka bir makyaj bazının yanında sadece gözenekler için  uygulanması bile düşünülebilir.
Ayrıca uzun süreli kullanımda gözenekleri azalttığı da ifade ediliyor (Çok gözenekli bir cildim olmadığı için bunu gözlemleyemedim).
Yağ içermeyen yapısı her cilde uygun olmasını sağlıyor. E vitamini içeren ve anti-aging özelliği de bu ürünün artılarından.

5. İçindekiler:
Maalesef bu ürün az da olsa silikon içeriyor. Cildi silikon maddesine aşırı duyarlı olan kişiler bu sebeple kullanmayabilirler.

6. Kullanımı:

2 farklı şekilde kullanabilirsiniz:
1. makyaj bazı olarak makyaj yapmadan önce: makyaj bazı olarak makyaj yapmadan önce uyguladığınızda bir primer özelliğine sahip oluyor.
2. makyaj üzerine: makyaj bazınızı sürdükten sonra üzerine fondöten/bb kreminizi kullandıktan sonra ve gözaltı kapatıcınızı da uyguladıktan sonra gözenekelrinize uygularsanız hem mat bir görüntü elde eder hem de gözeneklerinizi kapatmış olursunuz.

Eğer yoğun gözeneklerden şikayetçiyseniz sorunlu kısma  elinizi ya da fırçanızı vuruş hareketleriyle uygulayın. bu şekilde bir uygulama ile daha çok verim alırsınız. Ancak tüm cilde  uygulandığında ya da makyaj altı bazı gibi kullanıldığında bu vuruş hareketini çok sevmiyorum, o zaman çok yoğun bir görüntü oluyor gibi geliyor.

7. Fiyat:

100 TL civarında 22.0ml olan ürünü Sephora Mağazalarından edinebilirsiniz.

8. Etkisine ilişkin video:
 
Gözeneklere olan etkisini en iyi bu videoda gördüğüm için bunu paylaşıyorum!

1 yorum:

  1. Bloğumda ödüllü blog keşif etkinliği var ayrıca bir de ufak bir çekiliş var beklerim sevgiler :)

    YanıtlaSil