24 Ekim 2014 Cuma

Primer/Baz Incelemeleri vol. 3 - The Balm Time Balm Face Primer

Merhaba,

Bugün inceleyeceğimiz yüz primeri The Balm'ın Time Balm Face Primer'ı. The Balm'ın ürünlerini, muadili olan diğer ürünlere göre daha uygun fiyata bulunduğundan ve muadili olan diğer ürünlerle aynı ve hatta ürün bazında daha iyi olduğundan tercih ediyorum. Muadili neler derseniz her ürünü için değil elbette ama ürün bazında Mac, Benefit gibi fiyatı pahalı ama kalitesini en derinden hissettiğiniz markalar. Yani ürün bazında hem o kadar para vermiyor hem de çok daha etkili ve kaliteli bir ürüne sahip oluyorsunuz.

The Balm Face Primer incelemesine geçecek olursak;

1. Ambalaj:

The Balm'ın ürünlerini o eğlenceli ve hayranlık uyandıran ambalajlarında ediniyoruz. Benefit ile yarışır  nitelikte bir ambalajlama taktikleri var (ve evet bazı durumlarda Benefit ambalajları zayıf bile kalabiliyor). Ancak bu sefer öyle ilginçli çekicili bir ambalaj göremedim. Ancak gene de genel ambalajının rengi çok hoş diyebilirim. İlginçli komikli bir ambalaj görmeyi tercih ederdim.

2. Cilt tipi:

Aslında anladığım kadarıyla bir cilt tipi ayrımı söz konusu değil, ancak karma cilt ve yağlı bir cilde sahip olan arkadaşlarım kullandıklarında sorunlu bölgelerinin yağladığını ve mat bir görünüm elde edemediklerini söylemişlerdi.

3. Yapısı:

Şeffaf ve silikonumsu bir yapısı var ve bu sayede cildinizin açıklığı ya da koyuluğu ürünü kullanırken bir soruna yol açmıyor. Ayrıca tıpkı Benefit the POREfessional ürünü gibi kadifemsi bir his bırakıyor. Ancak fazla kullandığınızda cildinizde ağırlık yaptığını düşünüyorum.

4. Yararları:

Öncelikle cilt tonunu dengelemede başarılı bulduğumu söyleyebilirim. cilt tonu dengelemede bence kullanılabilecek bir ürün. Hatta bu konuda Smashbox Photo Finish Foundation Primer etkisini sağlıyor. Kesinlikle paraben içermiyor ki bence bu en en iyi yönlerinden biri. İçinde anti aging etkisi sağlayacak ve cilde sağlıklı bir görünüm kazandıracak vitaminler var.

5.  Eleştiriler:

Her ne kadar gözenekleri kapatacağını iddia etse de yok gibi görünen gözeneklerimi ve mimik çizgilerimi kapatmayı maalesef başaramadı. Bu ürün kullanılacaksa, aynı zamanda gözeneklerin olduğu sorunlu alana the POREfessional ürününün de uygulanması gerektiğini düşünüyorum.
Ayrıca silikon içeriyor ve silikon maddesine duyarlılığı olan kişiler için bu bir sorun olabilir.
Not: Ürünü kullanan arkadaşlarımın bazıları ilginç bir kokusu olduğunu ve bu kokudan rahatsız olduklarını söylemişlerdi. Sanırım koku alma duyumda bir sorun var, ben ürünü uygularken de sonrasında da bir koku hissetmedim.

6. Kullanımı:

Bu ürün bir makyaj altı bazı olduğu için elinzle ya da fırçanızla uygulayabilirsiniz. Sünger kullanımında çok başarılı olmadığım için bu ürünleri süngerle uygulayabilenlere imrendiğimi de belirtmek isterim. Nemlendirici krem ve/veya güneş kreminizi sürdükten sonra üzerine bu ürünü uyguluyoruz. Daha iyi bir sonuç almak için; makyaj bazınızın üzerine fondöteninizi ve göz altı kapatıcınızı da uyguladıktan sonra the POREfessional ürününü vuruş hareketleriyle gözeneklerinizin üzerine uygularsanız kusursuz ve mat bir görüntü elde edersiniz.

7. Fiyat:

Geçen sene Gratislerde 50 TL civarına edinmiştim. Fiyatının çok değişmediğini düşünüyorum.

8. Uygulaması ve etkisi:

Aşağıdaki videoda uygulanmasını ve etkisini izleyebilirsiniz.

1 yorum:

  1. bu ürünü almayı düşünüyordum güzel yararlı bir yazı olmuş eline sağlık. Sence benefitin primeri daha mı iyi the balma göre

    YanıtlaSil