30 Ekim 2014 Perşembe

Primer/Baz Incelemeleri vol. 4 - Mac Prep + Prime Skin Base Visage

Cildimin Benefit Porefessional ürününe fazla alıştığını düşündüm ve biraz meraktan biraz da farklılık amacıyla Mac Prep  Prime Skin Base Visage Primer'ini satın aldım. 1 haftadır kullanıyorum, diğer baz deneyimlerinden yola çıkarak bu ürünün artı ve eksilerini değerlendirebileceğim. Bu kapsamda ürün değerlendirilmesine başlıyorum.
 
1. Ambalaj:
 
Hepimizin az çok bildiği üzere Mac cicili bicili ambalajlara sahip olan bir firma değil, ürün bize siyah simli bir kutuda geliyor. Ayrıca ürünün kendisi pompalı bir şişede sunuluyor. Tüp şişe demek daha doğru olur sanırım. Normalde tüp şişeli ürünlerde en büyük sorun, miktarın ayarlananaması ve bir anda çok fazla ürünün çıkmasıdır. Ancak Mac'in bu şişesinde böyle bir sorun yok, ilginç bir şekilde fazla bir ürün gelmiyor ve siz miktarı ayarlayabiliyorsunuz.
 
2. Cilt tipi:
 
Belirtmem gerekir her cilt tipi için uygun olmasının hakkını veriyor. Öncelikle yağlı cilt veya karma cilt tipine sahip olanlar için primer'ın sivilce yapmaması ve cildi matlaştırması gibi özellikler aranır. Bu açıdan bu ürün çok iyi iş görüyor. Gerçekten matlaştırıyor ve sivilce oluşumunu da engelliyor. Yağlı bir cilde sahip olup kullanmak isteyenler için bence gayet kullanışlı bir ürün.
 
3. Yapısı:
 
Diğer baz incelemelerinde bahsettiğimiz o silikonumsu yapı bu üründe mevcut değil ve oldukça da sıvımsı bir yapıya sahip. İlk başta beyaz bir ürün geliyor ancak uyguladığınız zaman ürün şeffaflaşıyor ve bir renk vermiyor. Ayrıca çok hafif olduğunu ve hiç bir ağırlık yapmadığını da belirtebilirim.  Ürünü kullandığınızda cildinizi parlak ve ışıltılı gösteriyor. Cildinizi kadife gibi yapmıyor ya da o hissi vermiyor belki ama yumuşacık yaptığını söyleyebilirim.
 
4. Yararları:
 
Zaten çoğunu az çok yukarıda anlattım. İlk olarak gerçekten makyaj ve cilt arasında bariyer etkisi yaratıyor ve makyajınızın doğrudan teninize ulaşmasını engelliyor. Makyajızınız süresini de uzatıyor. Sivilce yapmıyor, yağlı bir cilt olsa bile matlaştırıcı etkisini gösteriyor. Ayrıca cildinize ışıltı veriyor. Bu ürünü kullandıktan saatler sonra bile yeni yapılmış gibi bir canlılık ve ışıltı kalıyor. Ayrıca bu ürünün en büyük iddiası renkleri düzeltip kızarıklıkları gidererek fondöten, bb krem ya da pudra için kusursuz bir zemin hazırlamak ve bu iddiasını da yerine getiriyor. Cildi canlı ve renklerini dengeli gösteriyor tıpkı bir yumuşatıcı etkisi var.
 
5. Eleştiriler:
 
Öncelikle zaten ürünün gözenekleri kapatma ya da küçültme gibi bir iddiası yok dolayısıyla gözenekleri kapatmıyor veya küçültmiyor. İçerisinde silikon bulundurmasına rağmen diğer bazlara göre çok daha az bir orana sahip olduğunu düşünüyorum, çünkü diğer bazlarda karşımıza çıkan o silikonumsu yapıya sahip değil.  Küçük bir öneri: Bu ürünü kullandıktan sonra gözeneklerinizin olduğu bölgeye the POREfessional ürününü de uygularsanız (uygulanma şekli ve ürün için linke tıklayabilirsiniz) kusursuz bir görüntü elde edersiniz. Ayrıca fiyatının da ürüne göre pahalı olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.
 
6. Kullanımı:
 
Diğer primer/baz incelemelerinin kullanımında belirttiğim gibi bu ürünü de elinizle ya da fırçanızla uygulayabilirsiniz. Ayrıca tüp yapısı ve orantılı miktarda kullanabildiğiniz için çok daha rahat bir şekilde kullanabilirrsiniz. Cildimde çok ciddi sıkıntı olmadığı ve doğrudan kapatmam gereken noktalar olmadığı için bazı günler cildime bu ürünü uyguluyor, üzerine sadece biraz pudra uygulayarak kullanıyorum. Ek bir ürüne gerek bile olmuyor. Düzenleyici ve ışıltı verici etkisi sayesinde doğrudan kullanabiliyorum.
 
7. Fiyatı:
 
Geçen hafta satın aldığım için net bir fiyat belirteceğim, 30 ml olan ürün 130 TL civarındaydı.
 
8. Uygulanması ve Etkisi:
 
Video genel olarak size anlattığım hususlarla ilgili. Bu yüzden dilini ve ne konuşulduğunu anlamanıza çok da gerek yok. Sadece uygulanmasını ve etkisini en net görebileceğiniz video bu olduğu için kullandım. Uygulama ve etkisi için izleyin!
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder