31 Ekim 2014 Cuma

Primer/Baz Incelemeleri vol. 5 - Rimmel Stay Matte Primer

Merhaba,

Rimmel Stay matte Primer ürünüyle yakın arkadaşlarımdan birinin kullanması sonucu tanıştım. Çok kullanmışlığım, tüpün dibini görmüşlüğüm olmasa da hem arkadaşımdan edindiğim bilgi ile hem de  biraz (1.5 hafta kadar) deneyimimle sizinle paylaşmak istedim. Bu şimdilik fondöten primerlerine ilişkin son yazım olacak, eğer yeni bir ürün keşfedersem ya da siz denememi ve yorumlamamı isterseniz tekrar yazabilirim. Ayrıca bu incelediğim 5 fondöten primeri için de genel bir yorum yapacağım. Ürünün incelemesine geçiyorum.

1. Ambalaj:

Plastik bir tüp içinde ürünümüze ulaşıyoruz. Beyaz bir zemin üzerinde mor renkli bir şekilde ürünün ismi yazıyor. Biraz fondöten kutularına benziyor. Öncelikle elinize fazla gelmiyor ki bence bu ürünün kullanışlı ve verimli olmasını sağlıyor.

2. Cilt tipi:

Ürünün en önemli iddialarından biri de matlatırıcı etkisi, dolayısıyla yağlı cilde sahip olanlar için bulunmaz bir ürün olmayı hedefliyor ama her cilt tipine uygun. Denediğimde gerçekten bu matlaştırıcı özelliğini fark ettim. Bu konuda iddialarını yerine getirdiğini de söyleyebilirim.

3. Yapısı:

Öncelikle paraben içermese de silikon içerdiğini belirtmek istiyorum. beyaz renki bir ürün olmakla birlikte, ürünü uyguladığınız zaman şeffaflaşıyor ve beyaz renkten eser kalmıyor. Ürün için ağırlık yapmadığını çok rahat söyleyebilirim hatta hafif bile sayılabilir ama diğer incelediğim primer ürünlerine göre çok da  hafif değil.

4. Yararları:

Fondöten uygulanması için pürüzsüz bir cilt yaratma iddiasını taşıyor. Bu konuda da iddialarını yerine getiriyor. Matlaştırcı özelliği ise bence tercih edilmesi için en önemli etken, hiç bir primer'da bu denli başarılı bir matlaştırıcı etki edinememiştim. Dolayısıyla parlamaları da engelliyor. Elbette makyajın kalıcılığını arttırıyor. Cildi yumuşacık ve kadife gibi yapıyor. Ayrıca fiyatı çok uygun.

5. Eleştiriler:

Tıpkı Mac Prep + Prime Skin Base Visage Primer ürünü gibi gözenekleri kapatmıyor. Anladığım kadarıyla zaten böyle bir iddiaları da yok. İkinci olarak silikon içermesi bir sorun olabilir. Son olarak ürünün kullanım şeklinde makyaj altı veya makyaj üstü uygulamaları deniliyor. Ben her iki türlü de denedim, makyaj altında yukarıda saydığım yararları sağladı ancak makyaj üzerinde tam bir fixer etkisi yaratmadı. Ayrıca yapay bir porselen görünümü verdi ve T bölgesini özellikle gereğinden fazla matlaştırdı desem derdimi anlatabilirim.

6. Kullanımı:

Eleştiriler kısmında saydığım gibi makyaj üstü kullanmayı sevemedim. makyaj altına diğer primer baz uygulamalarıyla benzer şekilde eliniz ya da fırça yardımıyla uygulayabilirsiniz. Ayrıca gözenekler için gözenek kapatıcı bir ürün de kullanabilirsiniz (mesele the POREfessional gibi). Şunu da belirtmem gerekir ki bu ürünü kullandıktan sonra fondöteninizi sabitlemek için üzerine pudra sürmeye gerek yok. Matlaştırıcı etkisinden sanırım, fondöteni yaymadan olduğu gibi koruyor.

7. Fiyatı:

Watsons mağazalarından 30 ml olan bu ürünü 15 TL'ye edinebilirsiniz.

8. Uygulanması ve Etkisi:

Aşağıdaki videoda uygulanma şeklini ve etksini görebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder