11 Kasım 2014 Salı

Primer/Baz Incelemeleri vol. 8 - Urban Decay Eyeshadow Primer Potion


Merhaba,

Yurtdışına gittiğimde hep yedeklediğim, Türkiye'de bulmakta zorluk çektiğim bir primer Urban Decay'in primeri. Bu zorluklarına rağmen bugüne kadar kullandığım en iyi göz primeri olduğunu düşünüyorum. Her ne kadar The Balm'ın put a lid on it ürünü ikame edebiliyor olsa da, bulunca asla kaçırmadığım ürünlerden biridir. Ürünün incelemesine geçersek:

1. Ambalaj:

Tip olarak aslında The Balm'ın tüpüne çok benzemeyen  bir tüp ile karşımıza çıkıyor. Sadece kapağı daha farklı. Kapağının ilginç şekli görünümünü ilgi çekici hale getiriyor. 4 farklı şekilde üretildiği için 4 farklı renkte karşımıza çıkıyor;

a. Original: Mor renkli olan ve benim kullanmakta olduğum ürün.
b. Eden: Açık krem tonlarında bir ambalajı olan ve renk eşitsizliklerini gidermeye yarayan kapatıcılık özelliğine sahip bir ürün.
c. Sin: açık pembe tonlarında bir ambalajı var ve cilde parlaklık veriyor.  
d. Greed: parlak altın rengi bir ambalaja sahip ve tenin alt tonlarından kaynaklanan soluk görüntüyü ışıltı vererek azaltmaya ve canlandırmaya yönelik bir ürün.

2. Yapısı:

Mor Original ürününe sahip olduğum için yorumlarım bu ürünle ilgili olacak. Öncelikle elinize aldığınızda tam bir şeffaflık söz konusu değil, bu sebeple renk eşitsizliklerini de giderebiliyor (az çok). Uyguladığınız zaman şeffaflaşıyor. Yoğun bir yapıya sahip ve bence The Balm'ın göz primerine göre daha ağır bile olduğu söyleyebilirim.

3. Yararları:

Yapısı sebebiyle yukarıda bahsettiğim gibi renk eşitsizliğini giderebiliyor. Ayrıca, göz makyajımın süresini gerçekten artırdı, kalıcılığı muhteşem. The Balm'ın sağladığı her şeyi sağladı diyebilirim. Yani, far pigmentasyonunu, yoğunluğunu  artırdı ve canlı görünmelerini sağladı. göz makyajımı kusursuz bir şekilde uygulamamda yardımcı oldu.

4. Eleştiriler:

Öncelikle kanserojen madde içerdiğini belirtmek gerekiyor. Ayrıca yapısını The Balm'a gre daha yoğun ve ağır bulduğumu da söyleyebilirim. Bazen ürünün uygulandığı yerde çizgi çizgi birikmeler oluyor ki ürünün bu yoğunluğundan dolayı olduğunu düşünüyorum. Bunun çözümü de çok çok az bir şekilde uygulanması. Ayrıca Türkiye'de bulunmaması ve ulaşılamaması da büyük bir sorun.

5. Kullanımı:

Tüpü aynı The Balm ile aynı olduğu ve birbirlerinin muadili oldukları için Thr Balm'ı uyguladığımız gibi uygulayabiliriz (The Balm primerinin uygulanması için tıklayabilirsiniz).

6. Fiyat:

Türkiye'de bulunmuyor yurtdışında fiyatı $20.


7. Uygulanması ve Etkisi:

Uygulanması ve etkisi için videoyu izleyebilirsiniz. İlk videoda yukarıda bahsettiğim özelliklerinden bahsedilmekte ve 4 farkli urban decay primerinin tanıtımını görebilirsiniz. İ
kinci video ise The Balm'ın put a lid on it primeri ve Urban Decay primerini karşılaştıran bir video.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder